СЬОГОДНІ: П’ятниця, 01.07.2022, 20:35

Петро Порошенко дуже задоволений зустріччю з Президентом США Дональдом Трампом

Президент України Петро Порошенко розкрив деякі деталі зустрічі з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом в рамках Брюссельського Саміту НАТО. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

“Про що говорили ми – не є таємницею. Ми, безумовно, говорили про необхідність посилення захисту України, покращення співпраці, в тому числі і в оборонній сфері. Президент (Трамп – ред.) надав відповідні завдання з цього приводу. Деталі тут я розповідати не буду, але ми дуже швидко розвиваємося щодо надання консультативної допомоги з боку США”, – зазначив Порощенко. При цьому він наголосив, що це “взаємовигідна співпраця”.

“Безумовно, я підняв питання звільнення заручників і попросив підняти це на зустрічі, яка в понеділок відбудеться в Хельсінкі (з російським президентом – ред.)”, – сказав Порошенко.

“Безумовно, ми обговорили питання енергетичної безпеки. І тут зафіксували абсолютну спільність позицій і підходів. США підтримують Україну в позиціях щодо “Північного потоку-2″. І вважають неприпустимим, бо цей проект є політичним, підриває економічну, енергетичну і глобальну безпеку Європи. Трамп дуже рішуче висловився і на підтримку України і на підтримку енергетичної безпеки”, – сказав він.

Відносно майбутньої зустрічі Трампа з його російським візаві президент сказав: “Безумовно ми обговорювали наступну зустріч. Ми обмінялися думками”.

“Я можу сказати, що цією зустріччю я дуже задоволений”, – зазначив Порошенко.

“І я дуже вдячний Трампу і Державному секретарю Помпею, з яким ми також мали дуже довгу розмову і пану Болтону. І довга розмова з міністром оборони Меттісом. Ми приділили достатньо уваги нашій співпраці зі США. Дякуємо за підтримку”, – підкреслив Порошенко.

Президент також повідомив, що обговорював з президент США питання економічної співпраці: “У нас на 70% зріс товарообіг зі США за 2017 рік. Ця тенденція позитивна зберігається”.