СЬОГОДНІ: Вівторок, 04.08.2020, 14:32

Дев’ять з десяти українців не підтримують Тимошенко

Дев’ять з десяти українців не підтримують Тимошенко. Саме так треба розуміти результати соціологічного дослідження КМІС, яке було оприлюденене сьогодні. Зокрема, від загальної кількості виборців, політики набрали такі результати:

• 8% проголосували б за Юлію Тимошенко,

• 6,3% – за Анатолія Гриценка,

• 6,1% – за Олега Ляшка,

• 6% – за Петра Порошенка.

На думку відомого українського політолога, екс-нардепа Віктора Уколова це опитування засвідчило, що більшість виборців не розглядають опозицію, як альтернативу владі. Адже навіть за Тимошенко готовий голосувати лише кожен 12-ий виборець. При цьому її відрив від діючого президента становить лише 2% при похибці 1,8% для таких значень.

За словами Віктора Уколова на четвертий рік президентства Віктора Ющенка, тодішній прем’єр Юлія Тимошенко випереджувала його аж на 16%. У січні-лютому 2009 року рейтинг Тимошенко був 18%, а Ющенка – 2% (опитування Research&Branding Group).

Те, що зараз відрив між нею і діючим президентом Петром Порошенком становить нині лише жалюгідні 2% свідчить про примарні шанси на успіх опозиціонерки.

Три політики Гриценко, Ляшко і Порошенко ділять між собою 2 місце, адже за релізом КМІС похибка для таких значень становить бизько 1,4-1,5%. Іншими словами це може означати, що Порошенко має 6%+1,5%=7,5%, а, наприклад, Гриценко 6,3%-1,5%=4,8%.

Правда лише в тому, що 9 з 10 виборців ще не визначились за кого вони будуть голосувати на президентських виборах, тому орієнтуватися на ці рейтинги і говорити про те, що хтось виграв, а хтось програв – неможливо.

• 5,4% – за Володимира Зеленського,

• 4,8% – за Святослава Вакарчука,

• 4,4% – за Вадима Рабіновича,

• 4,3% – за Юрія Бойка,

Показники цієї другої групи, куди увірвались два нових лідери, найбільше свідчать про кризу “старої” опозиції. Зрозуміло, що і Зеленський, і Вакарчук забирають голоси опозиціонерів. З них Вакарчук забирає у Тимошенко та Гриценка, а Зеленський – у Ляшка, Рабіновича та Бойка.

Якщо до старту виборчої кампанії, без політичної реклами, без програми, що вони зроблять з країною цих двох кандидатів уже підтримують стільки виборців, – це свідчить про справжню втому від “старих”опозиціонерів і навіть критичну недовіру до них.