СЬОГОДНІ: Вівторок, 24.11.2020, 3:33

На одну вакансію на Рівненщині претендує 12 безробітних

На одну вакансію на Рівненщині претендує 12 безробітних. Попри це фахівців не вистачає. А все тому, що багато людей їдуть на роботу за кордон. В області не вистачає електрозварників, токарів, водіїв, швачок, працівників торгівлі.

Про це повідомляє Рівненський обласний центр зайнятості.

Минулого року Рівненська служба зайнятості працевлаштувала 34,8 тисяч людей. Серед них 559 осіб з інвалідністю, 672 учасників АТО та 60 переселенців. Попри це, в Рівненській області безробітних – 11,6%. Кількість вакансій у базі даних обласної служби зайнятості становить 1,1 тисячу одиниць. Завдяки зростанню кількості вакансій, знизився дисбаланс між попитом та пропозицією на ринку праці.

Протягом 2017 року державною службою зайнятості запроваджено сучасні сервіси, які значно спрощують доступ до послуг Служби, в тому числі через електронні сервіси. Це і електронна черга, послуга відео-резюме та онлайн-співбесіди безробітних з роботодавцями.

З 1 лютого працює новий сайт державної служби зайнятості, який дає змогу здійснювати зручний та швидкий пошук вакансій та резюме, відкрити електронні кабінети для роботодавців та безробітних, подавати звітність он-лайн, пройти профорієнтаційні тести тощо. Також відкрита «гаряча лінія» державної служби зайнятості. Відтепер за єдиним безкоштовним номером (0 800 50 99 66) можна отримати відповіді на питання стосовно реєстрації в центрі зайнятості, отримання послуг та інші консультації.

У 2017 році в службі зайнятості розпочалася реорганізація і у цьому році буде продовжено цей процес – центри зайнятості перетворюються в сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг.

Активно запроваджується профілювання безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття. А також, запроваджується соціальний супровід за підходом кейс-менеджменту. Велика увага приділятиметься профорієнтаційній роботі, що передбачає осучаснення технології надання профорієнтаційних послуг та впровадження Інтернет-платформи державної служби зайнятості з профорієнтації.