СЬОГОДНІ: Вівторок, 24.11.2020, 3:34

Чим запам’ятався Микола Драганчук на посаді голови облради: тиск на суддів та провалені кадрові питання

15 лютого відбудеться засідання позачергової сесії Рівненської облради на розгляд якого винесено 5 питань, серед яких і питання відставки нинішнього голови обласної ради, представника ВО “Батьківщина” Миколи Драганчука та обрання нового очільника депутатського корпусу.

Вже зараз, практично зі стовідсотковою впевненістю можна стверджувати, що голоси за зняття Драганчука з посади знайдуться, адже в грудні минулого року лише 17-ть народних обранців підтримали його звіт про діяльність як голови облради, із загального кількісного складу 64-х депутатів облради.

Отже, чим запам’ятається Микола Драганчук жителям Рівненщині за трохи більше ніж рік роботи на посаді керівника обласного парламенту.

Тиск на суддів через “бурштинові справи”.

На початку січня цього року судді Рівненського окружного адміністративного суду Юрій Гломб, Людмила Жуковська та Андрій Сало зареєстрували повідомлення до Вищої Ради правосуддя. У ньому судді розповідають про тиск з боку голови Рівненської обласної ради Миколи Драганчука. Йдеться про те, що посадовець написав скаргу до ВРП на колегію суддів, щоб на них відкрили дисциплінарну справу і притягнули їх до відповідальності.

На думку законників, такі дії є неприпустимими та протиправними і такими, що створюють тиск на суддів з метою прийняття ними «зручного» для скаржників рішення у справах, що є прямим втручанням у здійснення правосуддя.

Варто зазначити, що конфлікт між суддями та головою облради Миколою Драганчук виник внаслідок розгляду “бурштинової справи”. Також, важливо знати, що саме під час головування Драганчука обласна рада роздала тисячі гектарів бурштинових земель приватним фірмам.

До слова, за головування трьох його попередників, жодної сотки землі роздано не було. На переконання нардепа від Радикальної партії Ігора Мосійчука, це відбулося тому, що місцева організація партії “Батьківщина” причетна до нелегального видобутку сонячного каміння.

Невирішені кадрові питання в комунальних закладах області.

Критикують Миколу Драганчука депутати і за те, що не спромігся налагодити прозорий процес призначення керівників комунальних закладів облради, а подекуди, й перетворив цей процес у “кулуарщину”.

В першу чергу, згадують про конфлікт навколо призначення керівника Рівненського онкодиспансеру, якого вже декілька сесій підряд депутати не спроможні призначити. А все через власні політичні амбіції партії “Батьківщина” та її обласного керівника, депутата облради Миколи Кучерука, який з самого початку заявив, що ця посада має бути за його партійною силою. А як же конкурс? Прозорий механізм відбору? Критерії професійності та компетенція кадрів? Все це на думку представників “Батьківщини” неважливо, адже головний критерій на їхню думку – це відданість Кучеруку та партії.

І що найголовніше, Микола Драганчук, як керівник облради не спромігся суперечити своєму “партійному босу” та активно допомагав перетворити процес призначення очільників комунальних закладів у “фарс”.

Неспроможність забезпечити організаційну роботу облради та відсутність співпраці із депутатами.

Ставлять в провину обласні депутати своєму керівнику і те, що сесії облради збираються дуже рідко, а сам очільник не хоче їх чути, а подекуди й ігнорує пропозиції депутатів.

Депутат від “Партії конкретних справ” Богдан Файфура каже, що голова не збирав уже двічі керівників фракцій перед сесіями, а рекомендації комісій не виконують, а самі комісії не контролюють процеси в області, зокрема будівництво за бюджетні кошти.

Екс-голова облради, депутат від Радикальної партії Володимир Ковальчук стверджує, що Микола Драганчук так і не спромігся розподілити функціональні обов’язки між заступниками, за що свого часу представники партії “Батьківщина” критикували його самого.

Інший депутат-радикал Андрій Сайчук розповідає, що Микола Драганчук не хоче “чути” депутатів, зокрема і його прохання. Нагадав, що Микола Драганчук обіцяв бути головою для всіх депутатів, а не лише для партійців “Батьківщини”.

Отже, як бачимо претензій у депутатів до голови облради накопичилося чимало. А тому, цілком логічною є заміна Драганчука на того, хто зможе налагодити нормальну роботу обласної ради та спрямувати зусилля депутатів не на політичні розбірки, а на роботу в інтересах громади Рівненщини. Кого оберуть новим головою, стане відомо вже 15-го лютого. Чекати залишилося недовго.