СЬОГОДНІ: Понеділок, 30.11.2020, 4:02

Драганчук вкотре обманув? Призначена ним сесія може бути нелегітимною

Вчора ввечері, 1 лютого голова Рівненської обласної ради Микола Драганчук все таки підписав Розпорядження про скликання позачергової сесії облради. Однак, в черговий раз продемонстрував свою зневагу до депутатів та Регламенту обласної ради, а також порушив чергову свою обіцянку.

Згідно Розпорядження Драганчука сесія має відбутися 15 лютого. Хоча, ще позавчора він давав обіцянку скликати засідання сесії облради на 13-те лютого.

“Враховуючи, що ми вже маємо досвід оскаржень рішень обласної ради, я, зважаючи на допущені правові колізії, дав доручення апарату облради підготувати відповідну відповідь депутатам. Отримавши її, депутати навіть до кінця дня можуть подати вже у законному порядку оформлене звернення. І я підпишу розпорядження у той же день, коли буде подано їхнє звернення. Нині принесуть – сесія буде 12 лютого. Завтра – тоді 13-го лютого і т.д.”, – повідомив Драганчук місцевим ЗМІ 31 січня цього року.

Депутати в свою чергу повторно зібрали 22 підписи необхідних для скликання позачергової сесії, і згідно Регламенту вимагали скликати сесію на 13-те лютого. Відповідне клопотання депутати передали Драганчуку в першій половині дня 1-го лютого.

Драганчук не дотримавшись власної обіцянки, норм Регламенту та проігнорувавши пропозицію депутатів призначив сесію на 15 лютого. Це викликало обурення в депутатського корпусу.

“Ми, як депутати облради попередньо погодили із Миколою Драганчуком дату проведення пленарного засідання позачергової сесії на 13 лютого, як того і вимагає Регламент обласної ради. Однак, в його порушення, і ніяк не аргументувавши свої дії голова облради призначив пленарне засідання на іншу дату, яка, до того ж, є поза межами двотижневого строку, визначеного законодавством”, – каже наш співрозмовник один із депутатів облради.

За його словами сьогодні вони ініціюють звернення до Микола Драганчука із вимогою повернути проведення позачергової сесії в правове поле.

“Вважаємо дії Драганчука не повагою до депутатів, небажанням з його боку вирішити питання, які викладені у порядку денному, та намаганням провести сесію із порушенням чинного законодавства, адже в майбутньому це може стати підставою для оскарження всіх рішень принятих на цій сесії”, – повідомив депутат.

В свою чергу, нам стало відомо, що депутати мають намір вимагати від Драганчука аби той відмінив скликання сесії на 15-те лютого та призначити позачергову сесію Рівненської обласної Ради відповідно до звернення однієї третини депутатів Рівненської обласної Ради від 1 лютого, чинного законодавства України та Регламенту Рівненської обласної Ради.

Депутати переконані, що своїми діями Микола Драганчук та партія “Батьківщина” просто намагаються втриматися при владі, і те, що під час сесії будуть розглядатися важливі питання для громади області, а саме – підвищення суми на харчування хворих та Звернення до Верховної ради України щодо щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ партійців Юлії Тимошенко цікавить в останню чергу.