СЬОГОДНІ: Середа, 08.04.2020, 8:16

У музеї Рівного представили тисячолітню історію Басового Кута

Сьогодні у Рівненському краєзнавчому музеї відбулася презентація нової експозиції – «Рівне. Тисячолітня історія».

На виставці були представлені старовинні речі, знайдені археологами під час розкопок на пляжах озера Басів Кут.

«2020-й визначений Роком культурної спадщини Рівненщини. І розпочинається він активно – із відкриття такої потужної виставки. Промоція наших скарбів, спадщини, духовності є основою популяризації нашого регіону», – зазначив заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг.

На виставці не лише представили витесані з каменю знахідки, а й показали повну їх реконструкцію – відтворили форму самих знарядь, якими від 5 тис. до н.е. до 7 тис. н.е користувались стародавні люди на території Рівненщини.

Серед експонатів також були приставлені керамічний посуд, предмети побуту, озброєння та прикраси різних археологічних культур (лінійно-стрічкової кераміки, трипільскої, городоцько-здовбицької, тшинецько-комарівської, празької).

«Хочу подякувати археологам за їх невтомну працю і за те, що ми маємо можливість побачити надбання та археологічні скарби нашої землі, які кожного разу стають родзинкою і цікавим компонентом нашого краю», – відзначила начальник управління культури та туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.