СЬОГОДНІ: Неділя, 05.04.2020, 7:39

11 кримінальних проваджень щодо крадіжок лісу відкрито на Рівненщині за минулий рік

За підсумками 2019 року працівники державної лісова охорони підвідомчих підприємств Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства склали 539 протоколів про лісопорушення (що на 441 менше ніж у 2018 році) кубомасою 859 м куб (проти 322 за відповідний період 2018р.). 

Для примусового відшкодування збитків та притягнення винних до відповідальності в правоохоронні органи та суди у 2019 р. передано 131 справу, кубомасою 662 куб м на загальну суму збитків 4 млн 364 тис грн.

За фактами крадіжок лісу порушено 11 кримінальних справ, вилучено 163 м куб незаконно добутої деревини.

На жаль, соціально-економічний фактор є однією з причин крадіжок лісу, як і більшості лісопорушень, – зауважив перший заступник начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Михайло Прокопчук, – тому щоб подолати наслідки, треба спершу усунути причини, а також працювати над тим, щоб повністю унеможливити збут деревини без документів, які свідчать про її походження. Нерідко крадіжками лісу в області займаються організовані злочинні угрупування, які чинять супротив фізичний державній лісові охороні. Впродовж минулого року в області були випадки фізичної розправи з лісівниками, які здійснювали охорону лісу. Злодії били службові автомобілі, погрожували фізичною розправою працівникам державної лісової охорони.