СЬОГОДНІ: Вівторок, 31.03.2020, 22:17

На Рівненській АЕС завершується зведення технічного центру для високотехнологічного обладнання

На Рівненській АЕС на фінішній прямій перебуває реалізація проєкту з будівництва «Технічного центру автоматизованих дистанційних засобів контролю металу» для потреб служби контролю металу.

Про це повідомляє прес-служба РАЕС.

Впровадження проєкту стартувало у вересні 2018 року з метою підвищення ефективності роботи персоналу служби контролю металу – відділу автоматизованих дистанційних систем контролю з налаштування, технічного обслуговування та вдосконалення систем контролю експлуатаційного неруйнівного контролю. Також у ТЦ АДЗКМ буде проводитись навчання та атестація персоналу, перевірка та підготовка обладнання до проведення контролів, а також за необхідності дезактивація обладнання СКМ.

За планом будівля ТЦ АДЗКМ складається з адміністративно-побутового корпусу та виробничого блоку, так званого центрального залу, де буде розміщуватися обладнання систем контролю металу (маніпуляторів), що застосовується під час проведення планово-попереджувального ремонту енергоблоків.

В реалізації проєкту беруть участь фахівці низки структурних підрозділів Рівненської АЕС за участю генерального підрядником ТОВ «Західелектромонтаж».

За словами заступника начальника ВАДСК СКМ РАЕС Ігоря Ліпляниці, на сьогоднішній день вже виконано значний обсяг запланованих робіт.

«Зведення технічного центру наближається до завершення. Сьогодні у повному обсязі виконано поставки всього необхідного обладнання. На технологічній естакаді, яка веде до ТЦ АДЗКМ вже змонтовано усі необхідні трубопроводи. У будівлі в цілому встановлені вікна, двері, а у виробничому блоці – герметичні двері та ворота. Виконано усі опоряджувальні роботи фасадів: штукатурні, малярні, облицювальні. Завершено гідроізоляцію покрівлі, змонтовано кран-балку. Всередині АПК частково виконані опоряджувальні роботи приміщень для персоналу, частково встановлено системи вентиляції та кондиціонування. Зараз основні роботи проводяться у виробничому блоці технічного центру – заливання силової підлоги, опорядження, монтаж трубопроводів та технологічного обладнання. Паралельно виконується укріплення ґрунтів під об’єктом. На черзі – монтаж системи пожежної сигналізації та обладнання для радіаційного контролю. Усі роботи проводяться згідно зі встановленого графіку та в зазначені терміни. Введення об’єкту в експлуатацію заплановано у поточному році», – прокоментував Ігор Ліпляниця.