СЬОГОДНІ: Понеділок, 30.03.2020, 2:48

Верховна рада відмінила держфінансування партій Шарія, Ляшка та інших, що не пройшли до парламенту

Парламент підтримав у другому читанні законопроект №1029 президента Володимира Зеленського, яким скасовується державне фінансування політичних партій, які програли на парламентських виборах.

За документ проголосували 237 нардепів.

До другого читання у законі залишилася норма, яка передбачає, що всі політичні партії, які не подолали 5-відсотковий поріг на виборах до ВР, не будуть фінансуватися з державного бюджету. Зараз же державне фінансування отримують партії, які отримали більше 2% голосів.

«Встановити, що на часткову зміну статті 17-3 закону «Про політичні партії» на період до 1 січня 2024 року право на отримання державного фінансування статутної діяльності має політична партія, якщо на останніх чергових або позачергових виборах народних депутатів України її виборчий список кандидатів у народні депутати України в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі отримав не менше 5 відсотків голосів виборців від загальної кількості голосів виборців, поданих за всі виборчі списки кандидатів у народні депутати України в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі», – сказано в тексті документа.