На Рівненщині стягнули 8 мільйонів гривень аліментів | Рівненські новини
СЬОГОДНІ: Вівторок, 20.08.2019, 13:40

На Рівненщині стягнули 8 мільйонів гривень аліментів

У січні цього року державні виконавці Рівненської юстиції стягнули 8 мільйонів гривень аліментів, на користь 3737 тисяч дітей. З них, у зв’язку із застосуванням до боржників новацій Законів #ЧужихДітейНеБуває – 3,2 мільйони гривень.

Про це повідомила начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук під час прес-конференції сьогодні, 11 лютого.

Наразі в органах ДВС Рівненської області перебуває 15114 виконавчих документів про стягнення аліментів.

Разом з тим державні виконавці винесли 5256 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання. Водночас не видано жодної довідки про наявність заборгованості з виплати аліментів для виїзду за межі України.

Більше важелів впливу на недобросовісних батьків дав другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває. Зокрема, це накладення штрафів на суму боргу по аліментах. Так, за звітний період на Рівненщині винесено 650 постанов про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% на заборгованість по аліментах від 1 до 2 років, 396 постанов про накладення штрафу у розмірі 30% по тих провадженнях, де заборгованість складає від 2 до 3 років, та 851 постанова про накладення штрафу у розмірі 50% за заборгованість понад 3 роки.

15 боржників вже сплатили штрафи за борги з аліментів на суму 229 709 гривень.

Складено 692 протоколи про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого частинами 1, 2 статті 183-1 КУпАП, з яких направлено до суду 633. Суди винесли 30 постанов про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. На даний час боржники відбули суспільно-корисні роботи по 11 протоколах. Ще 14 неплатників аліментів продовжують працювати на суспільно-корисних роботах. Більше 27 тисяч гривень аліментів вдалося стягнути на користь дітей завдяки відпрацьованим «горе-батьками» годинам.

«У тому випадку, якщо боржник ухилятиметься від суспільно корисних робіт, до нього застосовуватиметься адміністративний арешт. А у випадку злісного ухилення від виконання суспільно корисних робіт – кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк до 2 років», – нагадує Оксана Сальчук.