СЬОГОДНІ: Вівторок, 31.03.2020, 19:30

На Рівненщині «Батьківщина» розповсюджує меседжі «прокремлівської пропаганди»

7 грудня цього року, під час сесії Рівненської обласної ради голова фракції партії «ВО «Батьківщина» Микола Кучерук з депутатської трибуни полум’яним спітчем намагався доказати присутнім про те, який він особисто та його партія патріоти України. Однак, слова Кучерука та дії його партійців у Рівненській області розходяться з реальними справами.

Днями, голова Березнівської районної партійної організації «Батьківщини», депутат районної ради Людмила Пилипчук розповсюдила у себе на сторінці в Фейсбуці месседж одного із ботів, який адмініструється російською ФСБ, під прізвиськом Igor Tokarev.

Основний сенс посту розміщеного ботом та перепощений партійкою Юлії Тимошенко такий – «Акция: хватит убивать! Порошенко, не убивай детей! Распространяйте – пусть весь мир увидит!». Таким чином, серед українців формується думка, що не президент РФ Володимир Путін веде військові дії на Сході України, а це Президент України Петро Порошенко вбиває дітей на Донбасі.

«Порошенко, не убивай детей!» – це тема ФСБ, російської пропаганди, яку у РФ постійно крутять по ТБ, і розповсюдженням таких постів в соцмережах представники «Батьківщини» просто відпрацьовують один із меседж-боксів ФСБ РФ.

До слова, на сторінці у Igor Tokarev написано, що він «патриот своей родины, своей Россиюшки.!!» і що він «Уважает В.В.Путина, спасибо ему за возрождение России». І вінцем усього цього, є портрет Путіна на аватарці сторінки. Так от про який патріотизм і до кого саме, йшлося у виступі Миколи Кучерука під час сесії облради?

Нагадаємо, що і самого очільника рівненських партійців «Батьківщини» не так давно звинувачували у сепаратизмі та спробі федералізації України. Саме Микола Кучерук ініціював у червні 2016 року звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Прем’єр-міністра щодо необхідності укладання договорів про розподіл повноважень між Кабінетом Міністрів, обласними адміністраціями і обласними радами.

Тоді обласна рада не підтримала це звернення, адже за словами заступника голови облради Олексія Бучинського «воно має заклики до сепаратизму та федералізації».

УСБУ у Рівненській області після того заявила, що в Україні викрили «агентурну мережу російських спецслужб, які фінансували дестабілізацію ситуації в Україні». За даними СБУ, одним з напрямів діяльності групи є «лобіювання штучних ініціатив федералізації України, створення так званих спеціальних економічних зон, виборності губернаторів та керівників регіональних правоохоронних органів, відновлення економічних зв’язків з Росією та надання російській мові особливого статусу».

Крім того, й до цього часу у Костополі продовжується скандал із місцевою партійкою, керівником апарату міськради та дружиною очільника райради від партії «Батьківщина» Ніною Ткачук, яка події на Сході України називає не окупацією частини території нашої держави РФ, а «братовбивчою війною». Це ще один із меседжів ФСБ, який спрямований на виправдання дій РФ в Україні. Наразі, чисельна кількість вояків АТО, воїнів- добровольців, волонтерів, представників громадських організацій патріотичного спрямування та мешканці Костополя вимагають звільнення скандальної чиновниці.

Як бачимо, антиукраїнська діяльність та розповсюдження проросійських меседжів, це не поодинокі випадки у діяльності партії «Батьківщина» на Рівненщині, а систематична і цілеспрямована робота.