В УПЦ КП попереджають: під час проведення собору можливі провокації Москви | Рівненські новини
СЬОГОДНІ: Неділя, 08.12.2019, 6:03

В УПЦ КП попереджають: під час проведення собору можливі провокації Москви

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет повідомив, що в Об’єднавчому соборі щодо створення єдиної помісної Православної Церкви в Україні візьмуть участь понад 50 архієреїв.

Розглядатимуть на ньому питання об’єднання Церков, обрання предстоятеля і прийняття статуту єдиної помісної Православної Церкви в Україні.

Найбільше представництво на архієрейському Соборі матиме УПЦ КП – 40 архієреїв. Українську автокефальну Церкву представлятимуть 12 архієреїв і три чи чотири представники будуть від УПЦ Московського Патріархату.

Крім того, Філарет наголосив, що зараз йде шалена боротьба, щоб Церкви не об’єдналися і Українська Церква не була визнана.

«Це все робить Москва, але через наших українських прислужників. Поширюють чутки, що Патріарх піде у відставку і не буде балотуватися. Це неправда. Я до смерті буду патріархом, бо інтронізація була в 1995 році. І ніхто цієї благодаті не зніме», – наголосив священнослужитель.

На Об’єднавчому соборі розглядатимуть питання об’єднання Церков, обрання предстоятеля і прийняття статуту єдиної помісної Православної Церкви в Україні.

Філарет не виключає провокації з боку Москви напередодні Об’єднавчого Собору, запланованого на 15 грудня. Утім, закликає вірян бути у спокої.

«Ми будемо автокефальною Церквою, яка увійде в сім’ю інших православних Церков і не будуть нас уже називати розкольниками, схизматиками. Але на що я хотів звернути увагу вашу – зараз іде шалена боротьба, щоб цього не сталося. Щоб Церкви не об’єдналися і щоб не була визнана Українська Церква. І все це робить Москва, але через наших українських прислужників. І тому розповсюджують оці чутки, що Патріарх не буде балотуватися і піде у відставку – все це неправда. Архієрейський собор – будуть брати участь архієреї Київського Патріархату – їх більше 40», – зазначив предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату.