Найбільші розкрадання в Збройних силах України відбувалися за Міністра оборони Анатолія Гриценка та Прем’єра Юлії Тимошенко | Рівненські новини
СЬОГОДНІ: Понеділок, 22.04.2019, 12:10

Найбільші розкрадання в Збройних силах України відбувалися за Міністра оборони Анатолія Гриценка та Прем’єра Юлії Тимошенко

Такого висновку Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання в Збройних силах України та підриву обороноздатності держави у період з 2004 по 2017 роки дійшла за результатами роботи упродовж шести місяців. 

Завдання комісії – дослідити розкрадання в Збройних силах України в період 2004 – 2017 роки, які призвели до зниження обороноздатності держави.

До слова, комісія досліджує розкрадання не тільки через контекст корупційних оборудок, ми досліджуємо і причини того, чому на початок 2014 року Збройні сили України не були готові до стримування збройної агресії Російської Федерації.

Під час дослідження було з’ясовано, що ЗСУ в 2014 році не могли були готові до стримування зовнішньої агресії, адже порядок денний міністрів оборони, які працювали з 2004 по 2014 рік, був продиктований з Кремля. У Москві давали, а в Києві виконували вказівку максимально знижувати обороноздатність України. Згідно воєнних доктрин 2005-2007 років, взагалі не передбачалася будь-яка агресія з боку Росії.

За інформацією Київського наукового дослідного інституту судових експертиз, найбільший розпродаж військової техніки відбувся за Міністра оборони Анатолія Гриценка.

По суті, вся техніка, яка була продана з 2005 по 2014 роки, була продана нижче ринкової вартості по двох урядових розпорядженнях: №264-п від 14 липня 2005 року і №1092-с від 6 травня 2008 року, підписані Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко.

У звіті ТСК зазначено точний перелік озброєння, яке було вилучено у Збройних сил України за часів колишніх міністрів оборони Анатолія Гриценка, Михайла Єжеля, Юрія Єханурова, Дмитра Саламатіна, Павла Лєбєдєва в урядах Юлії Тимошенко, Віктора Януковича та Миколи Азарова.