Гриценко, Ляшко та Садовий – аутсайдери майбутніх президентських виборів - соцдослідження | Рівненські новини
СЬОГОДНІ: Вівторок, 26.03.2019, 1:17

Гриценко, Ляшко та Садовий – аутсайдери майбутніх президентських виборів – соцдослідження

Аутсайдерами майбутніх президентських виборів, що відбудуться наприкінці березня 2019 року є Анатолій Гриценко, Олег Ляшко та Андрій Садовий. Про це йдеться в соціологічному дослідженні проведеному міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute).

Згідно з дослідженням, найбільш ймовірними кандидатами на перемогу у президентських виборах є лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко (14,0%) та чинний Президент України Петро Порошенко (12,7%). Лідер партії «За життя» Вадим Рабінович (11,7%) йде третім.

Інші кандидати отримають меншу підтримку виборців: Святослав Вакарчук і Юрій Бойко – по 11,2%, Володимир Зеленський – 10,3%.

Анатолій Гриценко поступово втрачає симпатії виборців – за нього проголосували б лише 8,7%. Хоча раніше, згідно результатів дослідження, яке провів в лютому 2018 року Київський міжнародний інститут соціології, на президентських виборах опитаних, готових голосувати за Гриценка було 12,5%. Рейтинг політика знижується через низку скандалів і різку публічну полеміку Гриценка. Також у вересні стало відомо про конфлікт Гриценка із «Самопоміччю». А у серпні політик посварився з «Рухом нових сил» Міхо Саакашвілі, та партією колишнього голови СБУ Валентина Наливайченка «Справедливість».

Доволі невтішним є також і передвиборчі рейтинги Олега Ляшка – можливим переможцем його вважають лише – 6,8%. А рейтинг Андрія Садового, на думку соціологів, взагалі критичний – 1,8%. Шансів у цих політиків пробитися у другий тур – практично нереальні.

Опитування було проведено на території України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також АР Крим) міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (Бельгія) з 25 по 31 жовтня 2018 року. Кількість респондентів склало 2012 осіб. Метод опитування – прямі інтерв’ю. Ймовірна похибка не перевищує 2,2%.